Klub Junona

Nauka gry na instrumentach

Zajęcia muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych /nauka gry na instrumentach muzycznych – gitara klasyczna, akordeon, pianino i keyboard.
Zajęcia w poniedziałki i środy w godz. 14:00 – 20:00  prowadzi nauczyciel – instruktor z dużym doświadczeniem mgr Ryszard Marks 793-972-444 . Umowa na wynajem sali w Klubie.

Muzyka rozwija wrażliwość i abstrakcyjne myślenie. Nauka gry na instrumentach muzycznych rozwija ogólny poziom inteligencji, nawet do 30%. Dlaczego lekcje muzyki poprawiają inteligencję? Wiele czynników ma w tym swój udział. Gdy uczymy się grać na instrumencie, uczymy się zarazem koncentrowania uwagi przez dłuższy czas. Dalej opanowujemy skomplikowany system symboli /zapis nutowy/ i uczymy się „tłumaczyć” go na precyzyjne ruchy. Uczymy się rozpoznawać wzory dźwiękowe i zasady nim rządzące. Opanowujemy na pamięć dłuższe fragmenty muzyki. Rozumiemy proporcje i ułamki /np. że ćwierćnuta jest o połowę krótsza od półnuty/ co w oczywisty sposób wpływa na lepsze radzenie sobie z matematyką. A poza tym uczymy się muzycznej improwizacji, co rozwija kreatywność.

Uwaga!
Uczestnicy zajęć prezentują swoje osiągnięcia i umiejętności na Koncertach Muzycznych, organizowanych 2 razy w roku dla zaproszonych gości w Klubie „Junona”.