Klub Junona

XXII Wernisaż Prac Artystów Amatorów

W sobotę, 15 kwietnia w klubie „Junona” odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom dwudziestej drugiej edycji Wernisażu Prac Artystów Amatorów. W tym roku wzięło w niej udział 29 uczestników prezentując swoje malarstwo, gwasze, rzeźby, gobeliny, kolaże i wyklejanki. Poziom artystyczny prezentowanych prac był bardzo wysoki, a niektóre prace wprawiły w prawdziwy zachwyt gości wernisażu. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, gorąco gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swych artystycznych pasji.

Prace artystów amatorów można oglądać w Junonie (ul. Bazyliańska 1) do końca kwietnia.

Słowo wstępne:

W roku 2023 obchodzimy XXII edycję Wystawy Prac Artystów Amatorów.

Wystawa twórczości plastycznej i rękodzieła od wielu lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem nie tylko wśród członków Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno.

Stała się też znaczącym wydarzeniem na mapie kulturalnej w Dzielnicy Targówek. Z roku na rok przybywało nam uczestników.

Od początku jej istnienia gospodarzem wystawy jest Spółdzielczy Klub „Junona”, w którym artyści amatorzy znaleźli miejsce, wzbudzające pozytywne emocje do spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów.

Każde działanie artystyczne jest dopełnieniem umiejętności postrzegania świata, jego piękna i harmonii, a także do wejrzenia w głąb siebie. Można więc śmiało powiedzieć, że tworząc poznajemy siebie. I na pewno poprawiamy sobie nastrój.

Wystawy w „Junonie” zainicjowały wiele indywidualnych prezentacji artystycznych osiągnięć naszych uczestników.

W tym roku na wystawę zgłosiło swoje prace 29 artystów z różnych dziedzin sztuki, jak: malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, gwasz, rzeźba, gobelin, collage oraz rękodzieło zdobnicze.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno jako Organizator imprezy w Obszarach Kultury z radością witają wszystkich zgłoszonych uczestników, życząc dalszych sukcesów w pracy twórczej.